İzmir Nasır Tedavisi


  Tel : 0232 504 00 00

Bitkisel Nasır Tedavi Yöntemleri

Nasır olan bölge önce ılık su içine konur ve 10-30 dakika arası tutularak yumuşatılır. Sonra ponza taşı ovularak ölü dokular temizlenir. Bunun dışında çeşitli bitkisel çözümler önerilmiştir. Bunlar:

  1. Sarımsak: Bir diş sarımsak ortadan kesilir. Sonra nasırın üzerine bastırılarak ovulur. Cildin kuruması beklenir. Bu işlem 8-10 kez tekrarlandıktan sonra nasırın kaybolduğu görülür.
  2. Meyan Kökü: Meyan kökü sopası hardal yağı ile karıştırılıp lapa yapılır. Bu lapa nasır üzerine sürülerek 1 gece bekletilir. Ertesi sabah yıkanır. Bu işleme nasır kayboluncaya kadar devam ettirilir.
  3. Hindistan Cevizi Yağı: Nasır üzerine günde ortalama 3 kez uygulanır. Nasır esnek ve yumuşak hale gelince ölü dokular ponza taşı ile ovalanır ve alınır.
  4. Soğan: Nasır üzerine ya çiğ ya da pişmiş soğan konur. Ayak çevresi soğan ile birlikte sarılır. Ertesi günü bandaj açılır. Olumlu sonuç alıncaya kadar bu işleme devam edilir.
  5. İncir Tedavisi: Yeşil halde olgunlaşmamış incirin suyu kullanılır. Yeşil incirlerin suyu sıkılır. Günde ortalama 3 kez nasırlı bölgeye uygulanır. Bu işleme nasır geçinceye kadar devam edilir.
  6. Karbonat + Limon Suyu: Limon suyu ve soda eşit miktarlarda karıştırılır. Bu karışım nasır üzerine uygulanır. 1 gün bekletilir. 1 hafta içinde nasır parçalanır. Daha sonra ponza taşı ile törpülenir.
  7. Ananas: 1 dilim ananas nasır üzerine konur. 1 gece bekletilir. Nasır kayboluncaya kadar bu işleme devam edilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Yol Tarifi