İzmir Nasır Tedavisi


  Tel : 0232 504 00 00

Nasır Bandı

Nasır tedavisinde kullanılan bir bant çeşididir. Nasır problemi olanlarda geçicide olsa bir rahatlık sağlandığından çoğu hasta tarafından kullanılmaktadır.

Nasır bilindiği gibi çoğu ayaklarda bazen ellerde ve parmaklarda sürekli sürtünme ve mikrotravmalara bağlı olarak kaynaklanan deri üstündeki sertleşme ve kalınlaşmadır.

Nasır bandı derideki nasırın üzerine yapıştırılır. Yapıştırıldıktan sonra bu bant birkaç gün orada tutulur. Bu süre zarfında deri yumuşar ve nasır soyulmaya başlar. Bunu bant özel yapısı sayesinde sağlar.

Nasır bandının içeriğinde asit bir madde vardır. Bu özelliği nasırın işlem sırasında mikrop kapmasını önler. Bandın çeşitli ebatları vardır. Büyüklük nasırın büyüklüğüne göre seçilir. Sonra ilaçlı nasır bandı yapışkanlı yüzeyinden ayrılır. Banttaki renkli bölüm direkt nasırın üzerine gelecek şekilde bant yapıştırılır. Yalnız bu sırada ilaçlı bölümün normal cilde temas etmemesine dikkat edilmelidir. Temas ederse normal deride yaralara neden olur. Yapıştırdıktan sonra bant sabitlenir. Olduğu yerde 2-3 gün bırakılır. Sonra bant çıkarılır. Nasır eğer geçmediyse bu işleme nasır geçinceye kadar devam edilmelidir. Bant ya cerrahi bir pens yardımıyla veya bir cımbız yardımıyla çıkarılabilir. Sonra çıkarılan o bölge bol sabunla yıkanır ve antiseptik bir şey sürülür.

Diyabetik hastalar, bebekler bir doktora danışmadan bant kullanmamalıdırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Yol Tarifi