İzmir Nasır Tedavisi


  Tel : 0232 504 00 00

Nasır Nasıl Geçer ?

Cildin aşırı travma veya sürtünmesine bağlı olarak sertleşip, kalınlaşmasıdır. İnsanda en fazla ayak üstlerinde, ayak parmaklarında ve ayak tabanlarında görülür. Fakat travmaya maruz kalan her cilt bölgesinde görülebilir. Ayaklarında görülmesinin en büyük nedeni kişinin doğru ayakkabı giymemesidir. Sıkı ve yüksek topuklu ayakkabılar, kişinin uzun süre ayakta durması nasır oluşumunda çok etkilidir. Bunun dışında çorapsız ayakkabı giymek, çok fazla yürümek, ayakta baskı oluşturan sporla uğraşmak nasır oluşumunu tetikler.
Ayak kemiklerinde çarpıklık olanlar yürümede zorluk çeker. Buna bağlı nasırlar görülebilir. Vücudunda yara ve siğil olanlarda normal insanlara göre daha fazla risk altındadır. Bunun dışında diyabetik hastalarda, bacak damarlarında yetersizlik olanlarda nasır oluştuğunda bunlarda komplikasyon normal kişilere göre daha fazla görülür. bu tür sistematik hastalığı olan kişiler erkenden doktora görünmelidir.
Nasırlarda kalın ve sert bir cilt vardır. Üzerindeki sert çıkıntılar bir yere değdiğinde şiddetli ağrıya neden olur.
Nasırlarda bunu yapan neden ortadan kalktığında kendiliğinden iyileşme olabilmektedir. Nasır tedavisi için çeşitli ilaçlar ve losyonlar kullanılabilir. Ayrıca çeşitli doğal yöntemler vardır.
Nasır tedavisinde kullanılan doğal yöntemlerden en ponza taşıdır (topuk taşı). Bunun dışında beyaz sirke, karbonat bir miktar suyla karıştırılıp kullanılabilir. Ayrıca nasır üzerine sarımsak sürülmesi ve terebentin yağı kullanılması yarar sağlayabilir.
Tıbbi yöntemlerin sonuç vermediği vakalarda nasırlar radyo frekans yöntemi ile çıkarılır. Bunda dikkat edilmesi gereken nasırın kökü ile birlikte çıkarılmasıdır. Bu yöntem parmak, parmak araları ve ayak tabanındaki her tür nasırda kullanılabilir. Nasır alındıktan sonra oluşan boşluk ikincil iyileşmeye bırakılır. Hasta her gün ılık suda ayaklarına banyo yatırır. Sonra baticon sürerek o bölgeyi kapatır ve günlük yaşamına döner.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Yol Tarifi