İzmir Nasır Tedavisi


  Tel : 0232 504 00 00

Nasır Ürer Mi?

Nasırın üremesi veya alındıktan sonra tekrar çıkması buna neden olan etmenin ortadan kaldırılıp kaldırılmamasına bağlıdır. Nasırı oluşturan etken devam ettiği sürece yenileri çıkacaktır ya da tedavi olan nasır o bölgede tekrar çıkacaktır.

Nasır tahrişe, travmaya karşı derinin bir tepkisidir. Bunu yaparken deri kendini kalınlaştırarak korumaya almaktadır. Travmaya karşı doku dayanıklı hale gelir. Ancak bu kalınlaşan derinin orta kısmı sivrilerek ağrıya neden olur. Nasırda asıl ızdırap veren yer burasıdır.

Radyo frekans veya elektrokoterle bu nasırın tamamı alınırken nidus denilen başlangıç noktası da alınır. Bu nedenle genelde nüksetmez. Fakat bu nasırı oluşturan faktör ortadan kaldırılmadıkça nüks kaçınılmazdır. O nedenle tedavi ile birlikte bu da ortadan kaldırılmalıdır.

Nasıra neden uygun giyilmeyen bir ayakkabıysa bu değiştirilmelidir. Topuklu ayakkabı giyenler bundan vazgeçmelidir. Kundura tarzı giyenler spor tarzını tercih etmelidir. Basma bozukluğu olan hastalar örneğin bir ayağı kısa olanlar, ayakucuna basarak yürüyenler bu bozukluklarını düzeltmelidir. Düzeltilemezse o bölgeye silikon yastık konulabilir.

Bu tür önlemlerle tedavi olmuş nasırların aynı yerde veya başka yerlerde oluşması önlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Yol Tarifi