İzmir Nasır Tedavisi


  Tel : 0232 504 00 00

Nasırdan Tamamen Nasıl Kurtulunur ?

Üç aşamada tedavi planlanır. Öncelikle mikrotravmalara ve sürtünmeye neden olan ayakkabıları bırakmak gerekir. Bayanlar topuklu ayakkabıdan vazgeçmelidir.

Bir leğen içine ılık su konur. Suyun içine karbonat, papatya suyu, elma sirkesi, İngiliz tuzu konur. 30 dakika kadar ayaklar su içinde tutulur. Sonra kurulanıp sünger taşı ile ovulur. Böylece yumuşayan nasır üzerindeki ölü hücreler alınmış olur. Ayaklar daha sonra kırmızılık oluncaya kadar ovalanır. Bu işlem 15-20 gün nasırların sertliği azalıp yumuşayıncaya kadar devam eder.

Bu işlemlerden sonra tekrar nasır oluşmamasını sağlamak daha önemlidir. Bunun için ilk koşul ayağa uygun ayakkabı seçimidir. Ayağa tam oturmayan boyutta ayakkabılar tekrar nasır oluşumuna neden olur. Ayaklar her zaman temiz ve kuru olmalıdır. Ayakların enfeksiyon veya mantar kapması önlenmelidir. Ayakkabılar değiştirilerek kullanılmalıdır. Hep aynı ayakkabıyı giymek nasır oluşumunu arttırmaktadır.

Bunların sonuç vermediği vakalarda veya ayakta çatlama, kızarma görüldüğünde mutlaka hekime başvurulmalıdır. Birde diyabetli hastalar kendi başlarına nasırı kesme şeklinde bir tedaviye kalkışmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara
Yol Tarifi